Spotkanie z dietetykiem

7 maj 2012r

Spotkanie z dietetykiem.

   W dniu 7 maja 2012r w naszej salce rehabilitacyjnej odbyło się spotkanie rodziców dzieci niepełnosprawnych stowarzyszonych w „Promyku Nadziei” z dietetykiem z Pracowni Zdrowego Odżywiania. Spotkanie miało na celu zasięgnięcie porady w sprawach odżywiania i diety naszych pociech z uwzględnieniem specyfiki ich schorzeń.

    Był to bardzo miło spędzony czas a zaproszona pani Dietetyk okazała się osobą niezwykle kompetentną i gruntownie przygotowaną do spotkania. Po wprowadzeniu i ogólnych informacjach o sposobach odżywiania i prowadzenia diety, nastąpiło wręcz „zasypanie” pytaniami od zainteresowanych rodziców i opiekunów. Każdy z około 20 uczestników spotkania został potraktowany z niezwykłą uwagą i otrzymał szczegółowe odpowiedzi na zadane pytania. Najbardziej w pamięci zapadła informacja o nowoczesnym spojrzeniu na żywienie młodego człowieka z perspektywy rozwoju nauki i wiedzy o człowieku.

    Wspaniała atmosfera, niezwykle treściwa dawka wiedzy oraz profesjonalizm prowadzącej, spowodował nie tylko niezaplanowane przedłużenie spotkania ale również zaowocował chęcią kolejnego spotkania, które zostało wstępnie zaplanowane na jesień. Informacje o spotkaniu znajdują się również na stronie internetowej Pracowni Zdrowego Odżywiania.