Spotkanie opłatkowe w Promyku Nadziei

 

Członkowie oraz podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Promyk Nadziei” z Bornego Sulinowa spotkali się w dniu 18 grudnia przy wigilijnym stole w Restauracji SASZA KAFE, aby wspólnie uczcić Święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy 2014 Rok.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się przywitaniem obecnych i przekazaniem życzeń świątecznych przez Panią Burmistrz Bornego Sulinowa Renatę Pietkiewicz Chmyłkowską oraz Joannę Grosicką – Prezesa Stowarzyszenia.

Podopieczni i ich rodzice wysłuchali kolęd w wykonaniu zaproszonych dzieci z Przedszkola „Jedyneczka” oraz młodzieży z Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie.

Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia i konsumowali wigilijne potrawy.

W trakcie zorganizowano kilka konkursów w których brały udział całe rodziny.

Pierwsza grupa ozdabiała bałwanki papierowe, druga grupa kleiła łańcuch choinkowy natomiast trzecia ozdabiała papierowe choinki.

W trakcie całej imprezy wszyscy doskonale się bawili. Oprócz wspólnego śpiewania kolęd były tańce przy dźwiękach muzyki, którą zapewnił jeden z podopiecznych Stowarzyszenia Jasiu Pawłowski.

Jak co roku największe wrażenie na dzieciach wywarło przybycie Świętego Mikołaja, który rozdał dzieciom świąteczne paczki ze słodyczami.

Takie Spotkania Opłatkowe w Promyku Nadziei mają już swoją tradycję, lecz każde jest inne, wyjątkowe.

 

Jako Prezes Stowarzyszenia chciałabym złożyć wyrazy podziękowania dla wszystkich osób i podmiotów wspierających działalność Stowarzyszenia w ciągu mijającego już 2013 roku. Szczególne podziękowania składam Pani Burmistrz i pracownikom Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie, Panu Staroście Szczecineckiemu, Dyrekcji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku, Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, Dyrekcji Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, Radzie Osiedlowej w Bornem Sulinowie, Nadleśnictwu w Bornem Sulinowie, Pani Wioletcie Michalskiej oraz wszystkim tym, którzy przekazali na rzecz naszych podopiecznych swój 1% podatku dochodowego.

Z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu wielu ciepłych i radosnych chwil przy rodzinnym stole, wszelkiej pomyślności, zdrowia i satysfakcji w życiu prywatnym i zawodowym oraz jeszcze lepszego Nowego 2014 Roku.

Joanna Grosicka

kliknij by zobczeć całą galerię

DSCN6991